Yhteys­tiedot

Toimisto

Parikkalantie 45, 59100 Parikkala
toimisto@karkileader.fi

Toimistomme on auki vain erikseen sovittuna ajankohtana. Voit varata ajan tapaamiseen henkilökunnaltamme.

Henkilöstö

Riitta Bagge

Toiminnanjohtaja
Hallinto
Maksatuksiin liittyvät tiedustelut
Yleishyödyllisten kehittämishankkeiden neuvonta

050 5969 489
riitta.bagge@karkileader.fi

Noora Harju

Hanketyön koordinaattori
Hankeneuvonta
Yrityshankkeet ja yleishyödylliset investointihankkeet
Teemahankkeet
SEIC2

050 351 8990
noora.harju@karkileader.fi

Riina Nokelainen

Kehittämistyön koordinaattori
Kyläenergiaa-hanke
Leader-maisemakehys-hanke
Nuorilla on asiaa
Nuorisoaktivaattori

044 086 3506
riina.nokelainen@karkileader.fi

Tea Usvasuo

Aluekehittäjä

044 491 5550
tea.usvasuo@karkileader.fi

Taina Heinonen

Hallituksen puheenjohtaja

050 5482 897
tainah.fi@gmail.com

Yhteistyössä:

Itä-Suomen kalatalousryhmä

kalanvuoksi.fi

Pekka Sahama

Aktivaattori

Ristimäenkatu 3 A 9
57130 Savonlinna

050 550 2100
pekka.sahama@rajupusuleader.fi

Hallituksen jäsenet:

Julkisen hallinnon edustajat ja toimikaudet (+ henkilökohtaiset varajäsenet)

Parikkala

Lassi Valkeapää
2022-2024

(Eija Sutinen
(2021-)2022-2024)

Rautjärvi

Pekka Lankinen
2022-2023

(Mikko Kyröläinen
2022-2023)

Ruokolahti

Anni Lifländer
2021-2022

(Joni Homanen
2022)

Imatra

Marko Kiuru
2022-2024

(Juha-Pekka Natunen
2022-2024)

Yhdistysedustajat ja toimikaudet

Parikkala

Auli Terävä
2022-2024

Olli Näreaho
2022-2024

Rautjärvi

Teija Vaittinen
2022

Miia Kervinen
2022

Ruokolahti

Emilia Immonen
2022

Kristiina Helminen
(2018-)2022

Imatra

Jukka Nenonen
(2020-)2022-2023

Virpi Juutilainen
(2020-)2021-2023

Asukasedustajat ja toimikaudet

Parikkala

Taina Heinonen
(2019-)2021-2023

Anu Repo
(2018-)2021-2023

Rautjärvi

Maija-Liisa Hallikainen
(2017-)2020-2022

Teija Pajari
2020-2022

Ruokolahti

Helka Sikiö
(2020-)2021-2023

Antti Kähäri
(2020-)2021-2023

Imatra

Raimo Linnanmäki
2022-2024

Hanna-Maija Harju
2022-2024